Q&A aneb zeptali se mě

Jsem součástí portálu NejŘemelsníci.cz

a tam se mě zeptali na otázky spojené s mou prací.

Hlavní stránka profilu na NejŘemeslnících

nejřemeslníci Šárka Beranová

V čem si myslíte, že jste nejlepší?

Návrh prostorového řešení – jsme expertkou na dispozice bytů a domů, hned vidím, co by mohlo být jinak a jak to vyřešit.

Jaký typ práce děláte nejraději?

Návrhy prostorového řešení! A nejlépe z dokumentů od klienta – prostě nerada měřím prostory. 🙂

Na jakou Vaši dokončenou zakázku jste nejvíce pyšní?

Asi to bude byt v Korunovační ulici. Původně byl návrh hotový během jara/léta 2016 přímo pro majitele bytu. Nakonec se stavba opozdila a návrh se musel předělat – posunuté zdi, chybějící odtah digestoře, menší pokoj, atd. Projekt tak byl zrealizován až v lednu 2017.

Jak vypadá váš ideální klient?

Má jasno v tom, co mu na současném bydlení vadí. Má svoje nápady, má vyhlédnutý nějaký oblíbený nábytek, ví co se bude přibližně dít ve spolupráci se mnou. Má připraven plánek prostoru – vše změřeno tak, jak to má být. 🙂

Ale stačí alespoň jedna věc z ideálního klienta a hned se pracuje lépe. 🙂

 Jakým zakázkám se vyhýbáte?

Celková rekonstrukce prostoru – nové odpady, topení, posuny oken atp. Na to je opravdu lepší mít architekta, který se v tom pohybuje a zná současné novely a zákony.

Jakou radu byste dali zákazníkovi, který poptává zakázku ve Vašem oboru?

Hlavně se nebojte! Nikdo Vám nechce změnit život. Všechno je nakonec na Vás – jakákoliv změna, koupě vybavení, celková cena za rekonstrukci. Já jsem jen rádce a průvodce, který se sice vyzná, ale také potřebuje nejdříve pochopit Vaše důvody, proč jste si objednali designerku. 😉

Používáte nějaké nové / zajímavé technologie nebo postupy, které klientům doporučujete?

Méně je více! A to nejen v množství doplňků, nábytku, barev. Ale také v ceně za změnu interiéru. Ne vždy latí nejdražší = nejlepší. A hlavně to jde vždy za rozumnou cenu.

Nejdůležitější útrata by měla být za ty části interiéru, které se tak často nemění – kuchyň, podlahy, sezení, spaní, koupelna a toaleta, spotřebiče.

Na co by zákazníci neměli zapomenout když Vám zasílají poptávku?

Jak je veliký jejich prostor a jaké místnosti se budou navrhovat. Kolik mají času na schůzky a do kdy je třeba mít vše hotovo. Na čem jim nejvíce při naší spolupráci záleží. Jaké mají finance na změny v případě, že plánují nakupovat dle návrhu interiéru.

Co Vás nejvíce motivuje na Vaší práci?

Spokojený zákazník, zajímavá zakázka a nová výzva, možnost vzít s sebou dítko v případě potřeby. 🙂 A hlavně krásné interiéry!

Můj profil na portále Nejřemeslníci

Šárka Beranová
Společně s klienty hledám cestu k jejich vysněnému bydlení Při pohledu na prostor hned vím, jak by měl vypadat a během chvilky zútulním Vaše bydlení tak, abyste se cítili jako doma. Jsem také autorkou ebooku První 4 kroky k interiéru snů, který Vám pomůže ještě před plánováním změn ve Vašem interiéru. Můj příběh si přečtěte zde ->>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Nejnovější příspěvky
  • Sám sobě designerem interiéru?

    Nahlédněte pod pokličku této profesi. Stáhněte si ebook zdarma: